przestrzenny wymiar informacji

GISforum

Program seminarium

10 grudnia 2015 | Wrocław | udział bezpłatny


Rejestracja uczestników, poranna kawa (godz. 09.30 – 10:00)


SESJA I (godz. 10:00 - 12:30)

  • Modelowanie infrastruktury - portfolio geoprzestrzenne firmy Bentley Systems

Tomas Stanek, Channel Director Eastern Europe, Bentley Systems

(prezentacja przetłumaczona na język polski)

Od 30 lat Bentley wspiera projektantów i zarządców infrastruktury dostarczając narzędzia oparte na flagowym produkcie Microstation. Rozwój produktów branżowych odbywa się zgodnie z oczekiwaniami użytkowników, a nowe wersja - Connect Edition to najbardziej zaawansowane narzędzia do grupowej realizacji projektów dotyczących infrastruktury. Korzystanie z danych z chmury punktów, narzędzi wizualizacji i otwartość technologii Bentley Systems na różne źródła i formaty danych pomaga tworzyć inteligentne projekty koordynowane przestrzennie. Warto zapoznać się także z nowymi produktami w portfolio Bentley Systems.


  • Jak zacząć pracę z oprogramowaniem Bentley w wersji Connect Edition? - prezentacja i praktyczne wskazówki, 

Tomasz Targowski, SHH

Wersje Connect Edition aplikacji Bentley oferują wiele nowych możliwości i funkcji. Nowe produkty posiadają dużo dodatkowych narzędzi i opcji. Te zmiany stawiają przed użytkownikami realne wyzwania: Jak przeprowadzić aktualizację oprogramowania aby efektywnie zacząć pracę z nowymi produktami? Czy moje dane i konfiguracje są zgodne z nową wersją produktu? Czy nowe funkcje wpłyną na procesy tworzenia i udostępniania dokumentacji technicznej?
Postaramy się odpowiedzieć na te pytania przy okazji omówienia nowych, kluczowych funkcji produktów.

 

  • Bentley Map w projektach infrastrukturalnych - przykłady realizacji

Adrian Baranowski, SHH

Bentley Map to w pełni funkcjonalny system GIS, działający w środowisku graficznym CAD. Dzięki temu otwarty jest na wiele formatów danych (CAD/GIS), co czyni go unikalnym przy planowaniu, projektowaniu i zarządzaniu infrastrukturą. Możliwość tworzenia różnorodnych analiz przestrzennych ułatwia podejmowanie decyzji, a udostępnianie danych na urządzenia mobile zapewnia pracownikom terenowym dostęp do bogatych informacji projektowych.


  • Technologia OpenRoads - praktyczne wykorzystanie w projektowaniu

Robert Marcinkowski, Bentley Systems

Technologia OpenRoads łączy tradycyjne podejście do projektowania planu trasy, profilu i przekrojów z innowacyjną technologią modelowania 3D, rozszerzoną o funkcje projektowania parametrycznego. OpenRoads usprawnia pracę z modelem i możliwość reagowania na zmiany w projekcie. Technologia daje możliwość przewidywania intencji projektanta za pomocą zautomatyzowanych kroków opartych na: parametryzacji, relacjach i warunkach brzegowych. Efektem wykorzystania technologii OpenRoads jest zwiększona produktywność projektantów oraz projekty o coraz wyższej jakości.

Przerwa kawowa, catering (godz. 12:30 - 13:00)

 

SESJA II (godz. 13:00 - 15:00)

  • Context Capture – tworzenie modeli 3D z fotogrametrii

Piotr Wyroślak, SHH

Rejestrowanie otaczającej nas rzeczywistości i przekształcanie jej do postaci użytecznego fotorealistycznego modelu 3D jest kluczowym zadaniem wielu aplikacji. Prezentowany ContextCapture jest pewnego rodzaju magicznym narzędziem, zamieniającym zdjęcia lotnicze w gotowe modele 3D miast, a obiekty inżynierskie w gotowe makiety 3D. Skalowalność i wszechstronność ContextCapture sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla szerokiego grona specjalistów, szczególnie: geodetów, kartografów, architektów, urbanistów, archeologów i projektantów i zarzdców infrastruktury.


  • Do czego i jak wykorzystać miejskie modele 3D? 

Stanisław Biernat, SHH

Modele 3D City w ostatnich latach rozwijają się w wielu aglomeracjach miejskich. Systemy są stosowane na co dzień m.in. do wspierania procesów decyzyjnych, analiz natężenia hałasu, opracowań analizujących nasłonecznienie i zacienienie wybranych obszarów w funkcji czasu, opracowywania i uzgadniania planów zagospodarowania przestrzennego, a także analiz terenów zalewowych czy do wsparcia działań związanych z reagowaniem w sytuacjach kryzysowych.
Modelowanie 3D infrastruktury miejskiej jest stosunkowo nowym zbiorem działań w porównaniu z klasycznym podejściem 2D do zagadnień związanych z mapami i informacją przestrzenną (GIS). Dodatkowy wymiar danych GIS wymiernie zwiększa ich jakość, a w konsekwencji skuteczność podejmowanych decyzji administracyjnych, oraz umożliwia sprawniejszą komunikację w wielu trudnych czy wręcz kryzysowych sytuacjach.


  • Jak dobrać optymalną stację roboczą do profesjonalnych rozwiązań GIS? Oferta Lenovo w zakresie stacji roboczych

Lukasz Rutkowski, Workstation Business Development Manager, Lenovo

Podczas prelekcji uczestnicy seminarium dowiedzą się jak dobierać stacje robocze pod określone oprogramowanie, na co zwracać szczególną uwagę. Jakie możliwości i technologie są zastosowane w stacjach stacjonarnych i mobilnych firmy Lenovo.


Podsumowanie i zamknięcie seminarium

Organizator seminarium

Partnerzy seminarium

 

 

Patroni medialni