Bentley Systems jest światowym liderem specjalizującym się w dostarczaniu inżynierom, architektom, geodetom, konstruktorom oraz zarządcom infrastruktury kompleksowych rozwiązań w zakresie nowoczesnego oprogramowania do projektowania, budowy i eksploatacji infrastruktury.

virtualcitySYSTEMS to wiodący dostawca rozwiązań do tworzenia infrastruktury danych przestrzennych 3D. Firma oferuje systemy dostosowane do zarządzania, wizualizacji i wykorzystania trójwymiarowych modeli miast i trójwymiarowych modeli krajobrazowych. Rozwiązania integrują mapy internetowe 3D z ukośnymi obrazami, chmurami punktów i mapowaniem sieciowym 2D.

Safe Software stworzył FME (Feature Manipulation Engine), platformę integracji danych z najlepszym wsparciem dla danych przestrzennych na całym świecie. Dzięki nim z łatwością można odpowiedzieć na pytanie „gdzie” i przekonwertować dane dokładnie do swoich potrzeb. Rozwiązanie umożliwia tworzenie własnych niestandardowych workflow, które poprawiają dostęp do danych i rozwiązują problemy ze zgodnością bez konieczności kodowania.

PostgreSQL to potężny, obiektowo-relacyjny system bazy danych o otwartym kodzie źródłowym, z ponad 30-letnim aktywnym rozwojem, dzięki któremu zyskał dobrą reputację dzięki niezawodności funkcji i wydajności. Społeczność PostgreSQL zapewnia wiele przydatnych miejsc do zapoznania się z technologią, odkrycia jej działania i znalezienia możliwości rozwoju.

PostGIS to rozszerzenie przestrzennej bazy danych dla obiektowo-relacyjnej bazy danych PostgreSQL. Dodaje obsługę obiektów geograficznych, umożliwiając wykonywanie zapytań o lokalizację w języku SQL.
Oprócz podstawowego rozpoznawania lokalizacji, PostGIS oferuje wiele funkcji rzadko spotykanych w innych konkurencyjnych bazach danych przestrzennych, takich jak Oracle Locator / Spatial i SQL Server. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z listą funkcji PostGIS.

OpenStreetMap to projekt społeczności internetowej mający na celu stworzenie darmowej, swobodnie dostępnej mapy całej kuli ziemskiej. Jest ona edytowalna przez zarejestrowanych użytkowników. Stworzenie i rozwój OSM było motywowane ograniczeniami w dostępności i wykorzystywaniu map oraz pojawieniem się niedrogich przenośnych urządzeniach do nawigacji satelitarnej.

GeoServer implementuje standardowe protokoły OGC, takie jak Web Feature Service (WFS), Web Map Service (WMS) i Web Coverage Service (WCS). Dodatkowe formaty i opcje publikacji są dostępne jako rozszerzenia, w tym usługa przetwarzania sieci (WPS) i usługa kafelków map sieci Web (WMTS).

CISCO produkuje, sprzedaje i wspiera rozwiązania z zakresu sprzętu sieciowego, telekomunikacyjnego, wideo, współpracy grupowej, centr przetwarzania danych i bezpieczeństwa sieciowego. Dzięki wielu akwizycjom, takim jak OpenDNS (obecnie Umbrella), Meraki, WebEx, Jasper – Cisco specjalizuje się głęboko w konkretnych segmentach rynku – takich jak na przykład Internetu Rzeczy (IoT) czy bezpieczeństwie z chmury.